صفحه
قوانین و سیاست ها

شرایط و قوانین استفاده از سرویس‌ها و خدمات سایت :

 • کاربر گرامی لطفاً موارد زیر را جهت استفاده ی بهینه از خدمات و برنامه‌‏های کاربردی سایت رسانه آفتاب به ‌دقت ملاحظه فرمایید. ورود کاربران به وب ‏‌سایت رسانه آفتاب هنگام استفاده از پروفایل شخصی، طرح‏‌های تشویقی و سایر خدمات ارائه‌ شده توسط سایت رسانه آفتاب به معنای آگاه بودن و پذیرفتن شرایط و قوانین و همچنین نحوه استفاده از سرویس‌‏ها و خدمات سایت رسانه آفتاب است.
 • توجه داشته باشید که ثبت سفارش نیز در هر زمان به معنی پذیرفتن کامل کلیه شرایط و قوانین سایت رسانه آفتاب از سوی کاربر است. لازم به ذکر است شرایط و قوانین مندرج، جایگزین کلیه توافق‏‌های قبلی محسوب می‏‌شود.

قوانین عمومی :

 • توجه داشته باشید کلیه اصول و رویه‏‌های سایت رسانه آفتاب منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف‌ کننده است و متعاقباً کاربر نیز موظف به رعایت قوانین مرتبط با کاربر است. درصورتی‌ که در قوانین مندرج، رویه‏‌ها و سرویس‏‌های سایت رسانه آفتاب تغییراتی در آینده ایجاد شود، در همین صفحه منتشر و به‌ روزرسانی می‌شود و شما توافق می‏‌کنید که استفاده مستمر شما از سایت به معنی پذیرش هرگونه تغییر است.

تعریف مشتری یا کاربر :

 • مشتری یا کاربر به شخصی گفته می‌شود که با اطلاعت کاربری خود که در فرم ثبت‌نام درج کرده است، به ثبت سفارش یا هرگونه استفاده از خدمات سایت رسانه آفتاب اقدام نماید.

ارتباطات الکترونیکی :

 • هنگامی‌که شما از سرویس‌‏ها و خدمات سایت رسانه آفتاب استفاده می‏‌کنید، سفارش اینترنتی خود را ثبت یا خرید می‏‌کنید و یا به سایت رسانه آفتاب ایمیل می‏‌زنید، این ارتباطات به‌صورت الکترونیکی انجام می‏‌شود و درصورتی‌که درخواست شما با رعایت کلیه اصول و رویه‏‌ها باشد، شما موافقت می‌‏کنید که سایت رسانه آفتاب به‌صورت الکترونیکی (از طریق پست الکترونیکی، سرویس پیام کوتاه و سایر سرویس‌های الکترونیکی) به درخواست شما پاسخ دهد.
 • همچنین جهت اطلاع‌رسانی رویدادها، خدمات و سرویس‌های ویژه یا پروموشن‌ها، امکان دارد سایت رسانه آفتاب برای اعضای وب‌سایت ایمیل یا پیامک ارسال نماید. درصورتی ‌که کاربران تمایل به دریافت این‌گونه ایمیل و پیامک‌ها نداشته باشند، می‌توانند عضویت دریافت خبرنامه سایت رسانه آفتاب را لغو کنند. توجه داشته باشید که ۱۰۰۰۰۰۰۱۴ تنها شماره‌ ای هست که سایت رسانه آفتاب از طریق آن‌ها برای کاربران و مشتریان خود پیامک (اس ام اس) ارسال می‌کند. بنابراین ارسال هرگونه پیامک تحت عنوان سایت رسانه آفتاب، با هر شماره دیگری تخلف و سوءاستفاده از نام سایت رسانه آفتاب است و در صورت دریافت چنین پیامکی، آن را اطلاع دهید.

سیاست‏‌های رعایت حریم شخصی :

 • سایت رسانه آفتاب به اطلاعات خصوصی اشخاصى که از خدمات سایت استفاده می‏‌کنند، احترام گذاشته و از آن محافظت می‏‌کند. سایت رسانه آفتاب متعهد می‏‌شود در حد توان از حریم شخصی شما دفاع کند و در این راستا، تکنولوژی مورد نیاز برای هرچه مطمئن ‏‌تر و امن‏‌ تر شدن استفاده شما از سایت را، توسعه دهد. درواقع با استفاده از سایت رسانه آفتاب، شما رضایت خود را از این سیاست نشان می‏‌دهید. همه مطالب در دسترس از طریق هر یک از خدمات سایت رسانه آفتاب، مانند متن، گرافیک، آرم، آیکون دکمه، تصاویر، ویدئوهای تصویری، موارد قابل دانلود و کپی، داده‌ها و کلیه محتوای تولید شده توسط سایت رسانه آفتاب جزئی از اموال سایت رسانه آفتاب محسوب می‏‌شود و حق استفاده و نشر تمامی مطالب موجود و در دسترس در انحصار سایت رسانه آفتاب است و هرگونه استفاده بدون کسب مجوز کتبی، حق پیگرد قانونی را برای سایت رسانه آفتاب محفوظ می ‏‌دارد.
 • اسکریپت‌ها، و اسامی خدمات قابل‌ارائه از طریق هر یک از خدمات ایجاد شده توسط سایت رسانه آفتاب و علائم تجاری ثبت‌شده نیز در انحصار سایت رسانه آفتاب است و هرگونه استفاده با مقاصد تجاری پیگرد قانونی دارد.
 • کاربران مجاز به بهره ‌‏برداری و استفاده از لیست محصولات، مشخصات فنی، قیمت و هرگونه استفاده از مشتقات وب ‏‌سایت رسانه آفتاب و یا هر یک از خدمات و یا مطالب، دانلود یا کپی کردن اطلاعات با مقاصد تجاری، هرگونه استفاده از داده‌ کاوی، روبات، یا روش‌‏های مشابه مانند جمع‌آوری داده‌‏ها و ابزارهای استخراج نیستند و کلیه این حقوق به ‌صراحت برای سایت رسانه آفتاب محفوظ است.
 • در صورت استفاده از هر یک از خدمات سایت رسانه آفتاب، کاربران مسئول حفظ محرمانه بودن حساب و رمز عبور خود هستند و تمامی مسئولیت فعالیت‌‏هایی که تحت حساب کاربری و یا رمز ورود انجام می‏‌پذیرد به عهده کاربران است.
 • ثبت، پردازش و ارسال سفارش، روز کاری به معنی روز شنبه تا پنج‌شنبه هر هفته، به‌استثنای تعطیلات عمومی در ایران است و کلیه سفارش‏‌های ثبت‌شده در طول روزهای کاری و اولین روز پس از تعطیلات پردازش می‌‏شوند.
 • سایت رسانه آفتاب به مشتریان خود در ۷ روز هفته و ۲۴ ساعت در روز امکان سفارش گذاری می‌‏دهد.
 • سایت رسانه آفتاب همواره در ارسال و تحویل کلیه سفارش‌‏های ثبت‌شده، نهایت دقت و تلاش خود را انجام می‌دهد. باوجوداین، درصورتی‌که موجودی محصولی در سایت رسانه آفتاب به پایان برسد، حتی پس از اقدام مشتری به سفارش گذاری، حق کنسل کردن آن سفارش و یا استرداد وجه سفارش برای سایت رسانه آفتاب محفوظ است و یا مشتری می‏‌تواند به‌جای کالای به اتمام رسیده، محصول دیگری را جایگزین کند.
 • کاربران باید هنگام سفارش کالای موردنظر خود، فرم سفارش را بااطلاعت صحیح و به‌طور کامل تکمیل کنند. بدیهی است درصورتی‌که ورود اطلاعات ناقص یا نادرست، سفارش کاربر قابل‌پیگیری و تحویل نخواهد بود. مشتریان می‌توانند نام، آدرس و تلفن شخص دیگری را برای تحویل گرفتن سفارش وارد کنند و اگر مبلغ سفارش از پیش پرداخت‌شده باشد، تحویل‌گیرنده سفارش هنگام دریافت کالا باید کارت شناسایی همراه داشته باشد.

خسارت :

 • سایت رسانه آفتاب همواره نهایت تلاش خود را می‏‌کند تا کلیه سفارش‏‌ها درنهایت صحت و بدون آسیب به دست مشتریان خود در سراسر کشور برسد. در صورت مشکل در دانلود و نیز عدم دریافت پستی، پیگیری با کاربر می باشد و موسسه هیچ مسئولیتی در این قبال ندارد.

نقدها، نظرها، ارتباطات و سایر مطالب :

 • بدیهی است که اگر این قوانین در نظرات کاربری رعایت نشود، نظر وی تائید نخواهد شد و درنتیجه در سایت به نمایش در نخواهد آمد. بااین‌حال، سایت رسانه آفتاب هیچ‌گونه مسئولیتی در قبال صحت یا عدم صحت نظرات منتشرشده در این قسمت را ندارد. نمایش نظرات کاربران در سایت به ‌هیچ‌وجه به معنی تائید فنی سایت رسانه آفتاب درباره محتویات نظر نیست. لذا از کاربران محترم تقاضا می‌شود، نظرات را اصل و پایه انتخاب و تصمیم‌گیری خود قرار ندهند.
 • تنها نظراتی که با حروف و زبان فارسی نوشته‌ شده باشند، امکان نمایش در سایت را دارند، لذا از نوشتن با حروف انگلیسی یا به زبان انگلیسی خودداری نمایید.
 • کاربران ارسال‌کننده نظر موظف به استفاده از ادبیات محترمانه و عدم توهین به دیگر کاربران هستند، بدیهی است هرگونه توهین به فرد یا افرادی، باعث عدم تائید نظر کاربر می‌شود.
 • تمام کاربران حق‌دارند نظرات خود را به ‌شرط رعایت قوانین، در سایت منتشر کنند، لذا حتی اگر نظری را به‌ دوراز واقعیت، جانب ‌دارانه یا اشتباه یافتید، نباید نظر دهنده را مخاطب قرار دهید یا از وی انتقاد نمایید. هر کاربر تنها می‌تواند نظر خود را عنوان کند و قضاوت را به خوانندگان نظرات واگذار نماید.
 • نام کاربری ارسال‌کنندگان نظر باید شامل نام و نام خانوادگی فرد با حروف فارسی باشد؛ لذا نظراتی که با نام کاربری غیرمجاز ارسال‌شده باشند، هرچند ناقض دیگر قوانین ذکرشده نباشند، تائید نخواهند شد.

قوه قهریه :

 • تمامی شرایط و قوانین مندرج، در شرایط عادی قابل اجرا است و در صورت بروز هرگونه از موارد قوه قهریه، سایت رسانه آفتاب هیچ‌گونه مسئولیتی ندارد. سایت رسانه آفتاب خود را ملزم به رعایت حریم شخصی کاربران می‌داند، لطفاً در صورت مشاهده هرگونه تخلف، مراتب را از طریق کانال‏‌های ارتباطی ذکرشده با ما در میان بگذارید.